N.Decor
N.Decor 1792 BK+CLEAR Tunable LED Round with Drop 6W 3K/4K/6K 1792
₹3599
₹2879
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The 1792 from Neptune Lights is a thoughtfully crafted Round with Drop wall lamp in BK+CLEAR finish. Its tunable 3000K/4000K/6500K LED output enhances both form and function. Size: 420x200mm. A great choice for living rooms, dining areas, and lounge spaces.
Specification
| Type | Round with Drop |
| Wattage/Power | 6W |
| Body Color | BK+CLEAR |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 420x200mm |
| Specification | Wall Light | Material: Iron+Glass | Dim: 420x200mm | CCT: 3K/4K/6K | Built-in LED |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room – Restaurants: Lounge Area, Reception – Party Halls: BAR, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories