N.Decor
N.Decor 1824 BK+GD Decorative Barrel Cylinder - 3K/4K/6K 1824
₹2313
₹1850
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Illuminate your walls with the Neptune Lights 1824 — a designer wall sconce in BK+GD. Tunable 3-in-1 LED with 3000K/4000K/6500K colour temperatures. The Barrel Cylinder form factor (dimensions: 290×100mm) crafted in Iron+Acrylic adds a sophisticated focal point to residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Barrel Cylinder |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK+GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 290×100mm |
| Specification | LED 3in1 | CCT:3K/4K/6K | Dim:290×100mm | IP20 | Iron+Acrylic |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance, Bedroom – Restaurants: Lounge Area, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories