N.Decor
N.Decor 1875 Gold+Clear LED Integrated Crystal Clear Wall Sconce 12W 3K 1875
₹5782
₹4626
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Bring sophistication home with Neptune Lights 1875, featuring Gold+Clear finish and 12W multi-CCT technology. Adjustable 3000K-6500K output. Size: 65×28 cm. Suitable for contemporary living rooms, hotels, and upscale restaurants.
Specification
| Type | Crystal Clear Wall Sconce |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold+Clear |
| Beam angle | 160° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 65×28 cm |
| Specification | Power: 12W | Voltage: 220-240V | CCT: 3K | IP: IP20 | Material: Iron+Glass | Size: 65×28 cm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Lounge Area, Reception, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Community centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories