N.Decor
N.Decor 1907 Copper LED Integrated Round Copper Wall Light 12W 3K 1907
₹5900
₹4720
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights 1907 wall fixture, Copper body, 12W, 3K colour temperature. Compact 300 mm size fits most wall spaces. Designed for homes, cafes, banquet halls, and upscale dining environments.
Specification
| Type | Round Copper Wall Light |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Copper |
| Beam angle | 180° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 300 mm |
| Specification | Power: 12W | Voltage: 220-240V | CCT: 3K | IP: IP20 | Material: Iron | Size: 300 mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Lounge Area, Reception, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Community centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories