N.Decor
N.Decor 2056 GD+SMOKE Decorative Leaf Shape 6W 3K/4K/6K 2056
₹3540
₹2832
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Upgrade your interior with Neptune Lights 2056, a Leaf/Shell wall lamp in GD+SMOKE finish. Tunable 3-in-1 LED with 3000K/4000K/6500K colour temperatures. Compact at 300×215mm and built from Iron+Glass, it delivers both style and function in residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Leaf Shape |
| Wattage/Power | 6W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD+SMOKE |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 300×215mm |
| Specification | LED 6W | CCT:3K/4K/6K | Dim:30×21.5 | IP20 | Iron+Glass | Smoke Glass |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room – Restaurants: Private rooms, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories