N.Decor
N.Decor 2138 Gold+Black LED Integrated Classic Wall Light 12W 3K 2138
₹4543
₹3634
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The 2138 from Neptune Lights is a designer wall light with Gold+Black finish and 12W source. 3-in-1 CCT allows seamless mood adjustment from warm to cool light. Dimension: 48×26 cm. Recommended for bedrooms, reception areas, and party halls.
Specification
| Type | Classic Wall Light |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold+Black |
| Beam angle | 160° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 48×26 cm |
| Specification | Power: 12W | Voltage: 220-240V | CCT: 3K | IP: IP20 | Material: Iron+Glass | Size: 48×26 cm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Lounge Area, Reception, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Community centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories