N.Decor
N.Decor 3309/1 Antique Brass LED Integrated Antique Brass Wall Light 5W 3K 3309/1
₹4012
₹3210
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights 3309/1 wall fixture, Antique Brass body, 5W 3-colour, switchable from warm white to daylight. Compact 10×48 cm size fits most wall spaces. Designed for homes, cafes, banquet halls, and upscale dining environments.
Specification
| Type | Antique Brass Wall Light |
| Wattage/Power | 5W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Antique Brass |
| Beam angle | 160° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 10×48 cm |
| Specification | Power: 5W | Voltage: 220-240V | CCT: 3K | IP: IP20 | Material: Metal+Acrylic | Size: 10×48 cm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Lounge Area, Reception, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Community centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories