N.Decor
N.Decor 3725-800 BK Decorative Slim Linear Rod - 3K/4K/6K 3725-800
₹4956
₹3965
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 3725-800 wall sconce redefines modern lighting with its Slim Rod 800mm form in BK. Tunable 3-in-1 LED with 3000K/4000K/6500K colour temperatures. Measuring 800×80×100mm, made from Aluminum — a stunning addition to residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Slim Linear Rod |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 800×80×100mm |
| Specification | LED 3in1 | CCT:3K/4K/6K | Dim:800×80×100mm | IP20 | Aluminum | Black |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Bedroom, LIVING ROOM, Study Room – Workspace: Reception, Private Cabin – Restaurants: Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories