Description
Refined and elegant, the Neptune Lights 6608B wall light showcases a cylinder design in SMOKE Iron+Glass. 3000K Warm White CCT ensures the right mood. Size: 380*160*230mm. Recommended for living room and bedroom.
Specification
| Type | Cylinder |
| Wattage/Power | 10W |
| Body Color | SMOKE |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 380*160*230mm |
| Specification | 10W|-|380*160*230mm|Iron+Glass|NO|NO|94054200 |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance – Workspace: Reception, Private Cabin – Restaurants: Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories