N.Decor
N.Decor 6696 AMBER Decorative Multi-Globe Cluster - 3K/4K/6K 6696
₹7080
₹5664
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Illuminate your walls with the Neptune Lights 6696 — a designer wall sconce in AMBER. Tunable 3-in-1 LED with 3000K/4000K/6500K colour temperatures. The 3-Globe Cluster form factor (dimensions: 360×420×100mm) crafted in Iron+Glass adds a sophisticated focal point to residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Multi-Globe Cluster |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | AMBER |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 360×420×100mm |
| Specification | LED 3 COLOR | CCT:3K/4K/6K | Dim:360×420×100mm | IP20 | Iron+Glass |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room – Restaurants: Banquet halls, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories