N.Decor
N.Decor 8071-12W GAB+BK Decorative Linear Bar 12W 3K/4K/6K 8071-12W
₹4602
₹3682
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 8071-12W wall sconce redefines modern lighting with its Linear Bar form in GAB+BK. Tunable 3-in-1 LED with 3000K/4000K/6500K colour temperatures. Measuring 600×50×130mm, made from Iron+Acrylic — a stunning addition to residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Linear Bar |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GAB+BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 600×50×130mm |
| Specification | LED 12W | CCT:3K/4K/6K | Dim:600×50×130mm | IP20 | Iron+Acrylic | GAB+BK |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Bathroom – Workspace: Reception, Private Cabin – Restaurants: Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories