N.Decor
N.Decor 8071-8W GAB Decorative Linear Bar 8W 3K/4K/6K 8071-8W
₹4219
₹3375
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 8071-8W wall sconce redefines modern lighting with its Linear Bar Mirror Light form in GAB. Tunable 3-in-1 LED with 3000K/4000K/6500K colour temperatures. Measuring 480×50×130mm, made from Iron+Acrylic — a stunning addition to residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Linear Bar |
| Wattage/Power | 8W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GAB |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 480×50×130mm |
| Specification | LED 8W | CCT:3K/4K/6K | Dim:480×50×130mm | IP20 | Iron+Acrylic | Antique Brass |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Bathroom, Dressingroom, LIVING ROOM – Workspace: Reception – Restaurants: Reception, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories