N.Decor
N.Decor 83168-570 AMBER+COPPER GOLD Modern Tube Tube 11W - 94057000
₹8260
₹6608
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights 83168 (83168-570) is a premium wall light crafted from Iron, Glass, Acrylic. Featuring a AMBER and COPPER GOLD finish with integrated LED illumination, this surface-mounted fixture measures W60×H570mm. A sophisticated lighting solution ideal for upscale residential and hospitality interiors.
Specification
| Type | Tube |
| Wattage/Power | 11W |
| Body Color | AMBER+COPPER GOLD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | W60×H570mm |
| Specification | 11W, Iron+Glass+Acrylic, W60×H570mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance, Dressingroom – Restaurants: Reception, Lounge Area – Workspace: Reception, Waiting Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories