N.Decor
N.Decor 83179W SMOKE+SHINY BK Modern Globe Shade 8W - 94057400
₹8732
₹6986
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 83179W (83179W) delivers exceptional decorative impact as a surface-mounted wall light. Its SMOKE and SHINY BK body combines Iron, Glass, Acrylic, Aluminum for a refined aesthetic with integrated LED illumination. Measuring W130×H240mm, it adds elegance to bedrooms, reception areas, and fine dining spaces.
Specification
| Type | Globe Shade |
| Wattage/Power | 8W |
| Body Color | SMOKE+SHINY BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | W130×H240mm |
| Specification | 8W, Iron+Glass+Acrylic+Aluminum, W130×H240mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance, Dressingroom – Restaurants: Reception, Lounge Area – Workspace: Reception, Waiting Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories