N.Decor
N.Decor 83191-1 SMOKE Modern Cone Shade 4W - 94055950
₹7021
₹5617
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Elevate your space with the Neptune Lights 83191-1 (83191-1), a stunning wall light in SMOKE finish. Constructed from high-quality Iron, Glass, Acrylic, Aluminum, this 4W surface fixture with integrated LED illumination. Dimensions: D150×H230mm. Perfect for living rooms, dining areas, and luxury hotel lobbies.
Specification
| Type | Cone Shade |
| Wattage/Power | 4W |
| Body Color | SMOKE |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D150×H230mm |
| Specification | 4W, Iron+Glass+Acrylic+Aluminum, D150×H230mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance, Dressingroom – Restaurants: Reception, Lounge Area – Workspace: Reception, Waiting Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories