N.Decor
N.Decor B3453/1A Copper+Smoke LED Integrated Copper Smoke Leaf Sconce 6W - B3453/1A
₹3835
₹3068
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The B3453/1A from Neptune Lights is a designer wall light with Copper+Smoke finish and 6W source. 3K/4K/6K light color creates a welcoming glow. Dimension: 180×350 mm. Recommended for bedrooms, reception areas, and party halls.
Specification
| Type | Copper Smoke Leaf Sconce |
| Wattage/Power | 6W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Copper+Smoke |
| Beam angle | 160° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 180×350 mm |
| Specification | Power: 6W | Voltage: 220-240V | IP: IP20 | Material: Iron+Glass | Size: 180×350 mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Lounge Area, Reception, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Community centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories