N.Decor
N.Decor F262/A/BK BK Decorative Cylinder - 3K F262/A/BK
₹7021
₹5617
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights F262/A/BK wall lamp features a striking Cylinder with Window silhouette in BK. Emits a warm 3000K glow for cosy ambiance. Dimensions: 115×430×100mm. Made from Iron+Acrylic, this fixture enhances ambiance in residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Cylinder |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 115×430×100mm |
| Specification | LED 3000K | Dim:115×430×100mm | IP20 | Iron+Acrylic | Black |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance – Workspace: Reception, Private Cabin |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories