N.Decor
N.Decor F346/GD/B GD Decorative Crystal Rod - 3K/4K/6K F346/GD/B
₹8614
₹6891
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights F346/GD/B brings a contemporary Crystal Rod design to your walls in GD. Tunable 3-in-1 LED with 3000K/4000K/6500K colour temperatures. With dimensions of 420×80×140mm and Iron+Crystal construction, this sconce is perfect for residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Crystal Rod |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 420×80×140mm |
| Specification | LED 3in1 | CCT:3K/4K/6K | Dim:420×80×140mm | IP20 | Iron+Crystal |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Bedroom, LIVING ROOM, Dressingroom – Restaurants: Lounge Area, Private rooms – Party Halls: Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories