N.Decor
N.Decor MK373/3 BK+RG Spot 3-Head Spot - 3K MK373/3
₹6667
₹5334
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights MK373/3 wall lamp features a striking 3-Head Spot Bar silhouette in BK+RG. Emits a warm 3000K glow for cosy ambiance. Dimensions: 480×155×50mm. Made from Iron+Acrylic, this fixture enhances ambiance in residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | 3-Head Spot |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK+RG |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 480×155×50mm |
| Specification | LED 3000K | Dim:480×155×50mm | IP20 | Iron+Acrylic | BK+Rose Gold | 3 Heads |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room – Workspace: Reception, Private Cabin |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories