N.Decor
N.Decor MK422/1 BK+RG Spot Single Spot - 3K MK422/1
₹3304
₹2643
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Upgrade your interior with Neptune Lights MK422/1, a 1-Head Spot wall lamp in BK+RG finish. Emits a warm 3000K glow for cosy ambiance. Compact at 160×150×65mm and built from Iron+Acrylic, it delivers both style and function in residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Single Spot |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK+RG |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 160×150×65mm |
| Specification | LED 3000K | Dim:160×150×65mm | IP20 | Iron+Acrylic | BK+Rose Gold |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Study Room – Workspace: Reception, Private Cabin – RETAIL: Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories