N.Decor
N.Decor NM-2+2 GD+GREY Decorative Round - 3K NM-2+2
₹3717
₹2974
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights NM-2+2 surface-mounted wall light in GD+GREY finish. Emits a warm 3000K glow for cosy ambiance. Measuring 180×83mm, this Half-Sphere with Fan Insert fixture brings artistic elegance to any room. Crafted from Iron, ideal for residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Round |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD+GREY |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP44 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 180×83mm |
| Specification | LED 3000K | Dim:180×83mm | IP44 | Iron | Gold+Grey | Semi-outdoor |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Entrance, Porch, Backyard – Public Spaces: Pathways, Monuments |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories