N.Decor
Neptune Lights 9098-L GD Decorative Curved Wave 18W 3K NO
₹4012
₹3210
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Bring artistic flair to your walls with the Neptune Lights 9098-L 18W Decorative light. The Gold finish complements any decor theme while Built with Iron, dimensions of 560MM ensure a balanced profile. Delivers 3000K Warm White suited for residential and commercial applications.
Specification
| Type | Curved Wave |
| Wattage/Power | 18W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 560MM |
| Specification | 18W, Gold, Curved Wave design, 3 Colors CCT |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories