CHANGI
CHANGI BERT 6W Dark Grey Drive Over Round 6W 3K CH 2363-6W
₹11977
₹8384
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI BERT 6W 6W recessed ground luminaire featuring Dark Grey finish and 3000K Warm White colour temperature output. Robust Aluminium construction, IP67 ingress protection, 58° light distribution. Dimensions Φ150×H135mm, cut-out Φ137x96mm. Designed to highlight gardens, courtyards, and walkways.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 6W |
| Voltage | 24V DC |
| Body Color | Dark Grey |
| Beam angle | 58° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 1-Way Sideward |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | Φ137x96mm |
| Lumens | 29 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP67 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Φ150×H135mm |
| Specification | Material: Aluminium | CRI ≥80 | IK10 | Drive-over |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Backyard, Porch, Entrance – Public Spaces: Pathways, Public Parks, Bus stand |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories