CHANGI
CHANGI PARA 6W SN Tree & Pillar Highlight Round 6W 3K CH 2374-6W
₹6136
₹4295
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Add subtle ambient light to outdoor spaces with the PARA 6W 6W from CHANGI. Satin Nickel fixture in Aluminium, 3000K Warm White CCT, 15° | 30° beam, IP67 rated. Cut hole φ120mm, fixture D130×H55mm. Suited to driveways, terraces, and landscape installations.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 6W |
| Voltage | 24V DC |
| Body Color | SN |
| Beam angle | 15° | 30° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Narrow & Wide Beam Optic |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | φ120mm |
| Lumens | 330 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Osram |
| IP rating | IP67 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D130×H55mm |
| Specification | Material: Aluminium | CRI ≥80 | Compact, shallow depth | Narrow + Wide beam |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Backyard, Porch, Entrance – Public Spaces: Botanical Garden, Public Parks, Monuments |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories