CHANGI
CHANGI FOVERO CH W-2308 Brushed Gun Black Decorative Round Glass Dome with Crinkled Inner Column 4.6W 3K CH W-2308-4.6W
₹32214
₹22550
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Add sculptural elegance with the CHANGI FOVERO CH W-2308 wall sconce in Brushed Gun Black. The φ210x165mm fixture produces 460 Lm of soft 3000K light, ideal for living rooms, corridors, and decorative wall installations in homes, restaurants, and lounges.
Specification
| Type | Round Glass Dome with Crinkled Inner Column |
| Wattage/Power | 4.6W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Brushed Gun Black |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 460 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ210x165mm |
| Specification | 4.6W, 460 Lm, φ210x165mm, Finish: Brushed Gun Black, 3000K |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: Banquet halls, Convention centers, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories