N.Decor
N.Decor 1062 GD+BK Decorative Half Round 12W 3K 1062
₹4248
₹3398
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 1062 wall light features a stunning Half Round design in GD+BK finish. Surface-mounted and built with Iron, this decorative sconce adds an elegant focal point to any wall. Measuring 225x300mm, it suits living rooms and bedrooms and similar premium spaces perfectly.
Specification
| Type | Half Round |
| Wattage/Power | 12W |
| Body Color | GD+BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 225x300mm |
| Specification | 12W|-|225x300mm|Iron|NO|NO|94053600 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories