N.Decor
N.Decor 2089 Gold+Amber LED Integrated Amber Glass Wall Sconce 18W 3K 2089
₹6962
₹5570
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The 2089 by Neptune Lights brings modern elegance with its Gold+Amber finish. Features 18W 3-in-1 CCT tunable light source delivering glow. Dimensions: 110×26 cm. Suited for residential and hospitality decor.
Specification
| Type | Amber Glass Wall Sconce |
| Wattage/Power | 18W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold+Amber |
| Beam angle | 160° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 110×26 cm |
| Specification | Power: 18W | Voltage: 220-240V | CCT: 3K | IP: IP20 | Material: Iron+Glass | Size: 110×26 cm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Lounge Area, Reception, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Community centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories