N.Decor
N.Decor 6512B GD Decorative Oval Pebble 20W 3K 6512B
₹7670
₹6136
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Bring architectural character to your walls with the Neptune Lights 6512B. This Oval Pebble surface wall light in GD is made from - and measures 430x150x110mm. A refined choice for living rooms and bedrooms and contemporary living spaces.
Specification
| Type | Oval Pebble |
| Wattage/Power | 20W |
| Body Color | GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 430x150x110mm |
| Specification | 20W|-|430x150x110mm|-|NO|NO|94056500 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories