N.Decor
N.Decor 8135-6 GAB Decorative Multi-Globe Linear - 3K 8135-6
₹5369
₹4295
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Upgrade your interior with Neptune Lights 8135-6, a 6-Globe Linear Strip wall lamp in GAB finish. Emits a warm 3000K glow for cosy ambiance. Compact at 500×60×130mm and built from Iron+Acrylic, it delivers both style and function in residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Multi-Globe Linear |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GAB |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 500×60×130mm |
| Specification | LED 3000K | Dim:500×60×130mm | IP20 | Iron+Acrylic | 6 Globes | Antique Brass |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bathroom, Dressingroom – Restaurants: Reception – Workspace: Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories