N.Decor
N.Decor 83191-2 SMOKE LED Decorative Double Cone Shade 8W 3K 83191-2
₹11977
₹9582
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights 83191-2 wall light in SMOKE finish with a distinctive Double Cone Shade design. Delivers 3000K Warm White illumination to create an elegant ambiance. Dimensions: 415x200mm. Ideal for living rooms, dining areas, and lounge spaces.
Specification
| Type | Double Cone Shade |
| Wattage/Power | 8W |
| Body Color | SMOKE |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 415x200mm |
| Specification | Wall Light | Material: Iron+Glass+Acrylic+Aluminum | Dim: 415x200mm | CCT: 3K | Built-in LED |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room – Restaurants: Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: BAR, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories