N.Decor
N.Decor F226/GD GD Decorative Oval with Round Glass Diffuser - 3K F226/GD
₹4602
₹3682
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights F226/GD brings a contemporary Oval Ring design to your walls in GD. Emits a warm 3000K glow for cosy ambiance. With dimensions of 200×420mm and Iron+Glass construction, this sconce is perfect for residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Oval with Round Glass Diffuser |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 200×420mm |
| Specification | LED 3000K | Dim:200×420mm | IP20 | Iron+Glass | Gold Oval Frame |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance – Restaurants: Lounge Area, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories