CHANGI
CHANGI AZA 5W 1-Way Dark Grey Walkover Round 5W 3K CH 2389-1-5W
₹3245
₹2272
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Premium CHANGI AZA 5W 1-Way 5W inground light with Dark Grey body and 3000K Warm White warm illumination. Built to IP67 standards in Aluminium for long-term outdoor durability. 90° optics, dimensions D47×H90mm, cut hole φ39mm. Excellent for accenting trees, walls, and outdoor architectural features.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 5W |
| Voltage | 24V DC |
| Body Color | Dark Grey |
| Beam angle | 90° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 1-Way Sideward |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | φ39mm |
| Lumens | 265 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Bridgelux |
| IP rating | IP67 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D47×H90mm |
| Specification | Material: Aluminium | CRI ≥80 | Walkover lamp | Sideward illumination |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Backyard, Porch, Entrance – Public Spaces: Pathways, Public Parks, Bus stand |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories