CHANGI
CHANGI VOSTRO 2W 2-Way SL Drive Over Round 2W 3K CH 2377-2-2W
₹7965
₹5576
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI VOSTRO 2W 2-Way 2W inground luminaire in Silver finish, delivering 3000K Warm White illumination at 2x90° beam angle. Constructed from SS-304 + Aluminium with IP67 weather rating for reliable outdoor performance. Dimensions: D70×H29mm, cut-out: φ59mm. Ideal for pathways, gardens, and architectural landscape lighting.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 2W |
| Voltage | 24V DC |
| Body Color | SL |
| Beam angle | 2x90° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 2-Way Sideward |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | φ59mm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Osram |
| IP rating | IP67 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D70×H29mm |
| Specification | Material: SS-304 + AL-6063 | CRI ≥80 | IK10 | Sideward 2-Way | Stainless Steel 316 cover |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Backyard, Porch, Entrance – Public Spaces: Pathways, Public Parks, Bus stand |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories