CHANGI
CHANGI LINEAR-WW WH Linear Rectangle 15W 3K CH 2121-5-WW-15W
₹3540
₹2478
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Precision-crafted CHANGI LINEAR-WW 15W recessed spotlight offering 3000K Warm White at Asymmetrical beam angle. Aluminium 3K housing ensures durability and superior heat dissipation. Size: 147×45×H49mm, cut-out: 140×37mm. Features: Wall Washer. Designed for RETAIL.
Specification
| Type | Rectangle |
| Wattage/Power | 15W |
| Body Color | WH |
| Beam angle | Asymmetrical |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Wall Washer |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | 140×37mm |
| Lumens | 1120 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Osram |
| IP rating | IP40 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 147×45×H49mm |
| Specification | 15W, Asymmetrical Beam, CRI≥80, IP40, Osram LED, CRI≥80, IP40, Asymmetric Linear Wall Washer |
| Industry | RETAIL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RETAIL: Art Galleries, Watch Store, Hyper Market – Workspace: Corporate Office, Conference Room, Reception – Restaurants: Lounge Area, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories