CHANGI
CHANGI TERRA 2W SN Slim Inground Round 2W 3K CH 2018-2W
₹3776
₹2643
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Add subtle ambient light to outdoor spaces with the TERRA 2W 2W from CHANGI. Silver SN fixture in Stainless Steel, 3000K Warm White CCT, 30° beam, IP65 rated. Cut hole φ55mm, fixture D62×H85mm. Suited to driveways, terraces, and landscape installations.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 2W |
| Voltage | 24V DC |
| Body Color | SN |
| Beam angle | 30° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Slim / Floor Design |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | φ55mm |
| Lumens | 170 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP65 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D62×H85mm |
| Specification | Material: Stainless Steel | CRI ≥80 | Slim profile | Captivating floor designs |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance, Porch – Public Spaces: Pathways, Botanical Garden – RETAIL: Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories