Description
MASCON ML-A013 SQ SLENDER 22W ultra-slim recessed SMD panel with White body. Wide 120° beam provides uniform 6500K Daylight light distribution. Cut-out 155*155mm, dimension 170*170*23mm. Epistar LED with ±320mA driver. 24 months warranty.
Specification
| Type | Square |
| Wattage/Power | 22W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | White |
| Beam angle | 120° |
| Light Color | 6500K |
| Cut Hole size | 155*155mm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Epistar |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 24 Months |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 170*170*23mm |
| Specification | SLENDER series, 22W, Square, 120° beam |
| Industry | Commercial, Residential |
| Type of rooms | Living Room, Bedroom, Office, Corridor |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories