MASCON
MASCON ROMELLA M3-C2125 Black COB Commercial Show Stopper 25W 4K
₹3068
₹2148
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
MASCON's ROMELLA M3-C2125 offers 25W high-performance COB lighting with Bridgelux chip technology. Black body housing projects 4000K Natural White illumination through 60° optics. Compact 95×105mm form factor with 80mm cut-out for recessed installation.
Specification
| Type | Commercial Show Stopper |
| Wattage/Power | 25W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Black |
| Beam angle | 60° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | DALI Compatible |
| Light Color | 4K |
| Cut Hole size | 80mm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Bridgelux |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Warranty | 24 Months |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 95×105mm |
| Specification | 25W Bridgelux COB, 60° beam |
| Industry | Commercial, Residential |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories